MPWiK Logo
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o.
                   
Laboratorium

laboratoium

Szanowni Państwo

Centralne Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. jest laboratorium, które z jednej strony posiada ponad 50-letnią historię a z drugiej jest nowoczesnym, pretendującym do miana jednego z najlepszych laboratoriów wodociągowych w kraju.

Naszym mottem w pracy są wiarygodność badań i kompetencje techniczne, które zostały wielokrotnie potwierdzone przez niezależnych auditorów Polskiego Centrum Akredytacji. Akredytację o numerze certyfikatu AB 383 uzyskaliśmy w lutym 2002 roku jako drugie laboratorium wodociągowe w kraju.

Naszymi podstawowymi zadaniami są badania wody, ścieków i osadu ściekowego, które wykonujemy w zakresie wskaźników mikrobiologicznych i fizyko-chemicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

W pracy analitycznej wykorzystujemy najowsze metody, techniki i procedury badawcze oraz nowoczesne urządzenia pomiarowe, tj.: chromatografy czy spektrometry absorpcji atomowej, które gwarantują najwyższy poziom usług.

Współpracujemy z wieloma uznanymi laboratoriami i placówkami badawczymi w kraju, jesteśmy czynnym członkiem Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB.

Wielokrotnie współorganizowaliśmy szkolenia i sympozja poświęcone normie PN-EN ISO/IEC 17025 oraz technikom analitycznym. Dysponujemy własną kadrą wykwalifikowanych próbobiorców i samochodami służącymi do transportowania próbek.

Realizujemy pojedyncze oraz kompleksowe zlecenia długoterminowe.

Oferujemy wiedzę, doświadczenie i wysoką jakość usług.

Zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem
Kierownik Centralnego Laboratorium
MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie


Galeria zdjęć

powrót

Awarie/Wyłączenia

Pogotowie Wod.-Kan.
czynne 24h/dobę
Aktualnie woda dostarczana jest do wszystkich odbiorców

Biuro Obsługi Klienta

tel/fax 81 532 01 80
tel. 81 532 42 81
w.315-320
kom. 724 345 300
bok@mpwik.lublin.pl